Porównanie odkurzaczy

Odkurzacz centralny – wady i zalety

Odkurzacz centralny – wady i zalety

Stoisz przed decyzją instalacji centralnego odkurzacza? Nadal nie wiesz czy warto kupić a może nie ? Spróbujemy Ci pomóc 🙂

Wady odkurzacza centralnego

Do największej wady odkurzacza centralnego można zaliczyć jego cenę. Koszt założenia pełnego systemu centralnego odkurzania wraz z rozprowadzeniem instalacji oraz zakupem odkurzacza zaczyna się od 2600 zł w górę. Montaż odkurzacza centralnego wraz z dobrym osprzętem zamyka się w okolicy 4500 zł. Jest to wysoka cena jeśli mamy do porównania standardowy odkurzacz lub przenośny które kosztują maksymalnie do 3500 zł.

Czy warto dopłacić?

Zdecydowanie się na montaż odkurzacza centralnego wymaga większego budżetu niż w przypadku tradycyjnego odkurzacza. Inwestycja w odkurzacz centralny zwróci się poprzez komfort użytkowania. Dzięki odkurzaczowi centralnego zaoszczędzisz na pewno cenny czas, który możesz wykorzystać dla rodziny.

Na wykresie obok przedstawiamy średnią kwotę jaką musisz wziąć pod uwagę przy doborze odkurzacza.

  • Odkurzacz centralny
  • Odkurzacz tradycyjny
  • Robot sprzątający

Zalety odkurzacza centralnego

Brak kurzy – brudne powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku, a nie jak w zwykłym odkurzaczu – z powrotem do pomieszczenia. Pozbędziesz się kurzu oraz wielu innych zanieczyszczeń z mieszkania, usuwając tym samym źródło dyskomfortu.

Ogromna moc – siła ssania odkurzacza centralnego jest większa niż tradycyjnego (mają dużo większy silnik), dzięki temu skuteczniej zbiera wszelkie zanieczyszczenia.

Koniec przenoszenia odkurzacza – odkurzacza centralnego nie trzeba nosić po schodach ani za sobą ciągnąć.

Brak wkurzającego dźwięku – odkurzacz centralny przez to że jest zamontowany np. w garażu. jest cichy. Możesz sobie porównać jakbyś miał ciągnąć odkurzacz za sobą który buczy lub tego nie słyszeć. Jednostki posiadają hałas na poziomie 68 DB.

Wygodny w eksploatacji – pojemnik w odkurzaczach centralnych jest na tyle duży, że śmieci wysypujesz raz na 5-7 miesięcy.

Dostępność na rynku – wszystkie wymienne części są i będą dostępne na rynku. Nie musisz się martwić że zabraknie akcesoriów oraz części serwisowych.

Nadal masz wątpliwości?

Nie wiesz czy warto zainwestować więcej pieniędzy? Dla porównania możemy dać tani samochód i drogi samochód typu mercedes. Chciałbyś jeździć mercedesem ale Cię nie stać? Wybierzesz oczywiście tańszą opcję. Jeśli jesteś w stanie zakupić sobie droższy samochód, to dopłata do odkurzacza centralnego nie będzie Ci straszna. Nie są to ,,duże kwoty” jak w przypadku tanich i drogich samochodów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *