Montaż akcesoriów

Jak zamontować szufelkę automatyczną?

Szufelka automatyczna to intuicyjny element instalacji centralnego odkurzania. Wygodna i prosta w obsłudze, znacznie przyspiesza codzienne sprzątanie. Całkowicie eliminuje konieczność używania ręcznych, tradycyjnych szufelek. Śmieci są zasysane bezpośrednio do węża i odprowadzane do zbiornika na zanieczyszczenia. Montaż szufelki automatycznej jest bardzo szybki oraz niezwykle prosty – za chwilę poznasz instrukcję wykonania krok po kroku.

Miejsce montażu

Zazwyczaj szufelki montowane są w kuchniach, jadalniach i przedpokojach w cokołach szafek. Krótko mówiąc: w pomieszczeniach, w których brud powstaje szybko oraz łatwo. Dolna krawędź szufelki powinna przylegać do podłogi, aby zanieczyszczenia trafiały do węża, nie szczelin. Istnieje również możliwość zamontowanie jej bezpośrednio w ścianie przy użyciu specjalnych puszek montażowych. Najczęściej rekomendujemy pierwszą opcję, która nie wymaga żadnych ingerencji w postaci rozkuwania ścian.

Instrukcja montażu w 4 krokach

Szufelka łączy się z instalacją przy użyciu przyłącza giętkiego. Montaż w cokole mebli wygląda następująco:

  • Załóż jeden koniec przyłącza na wejście do instalacji, a drugi na szufelkę.
  • Przyłącz szufelkę do instalacji niskiego napięcia, która steruje uruchamianiem jednostki centralnej.
  • Przykręć szufelkę do cokołu szafki przy użyciu dedykowanych śrub mocujących.
  • Zamontowaną szufelkę można zakryć płytą maskującą dobraną do koloru szafki.

Montaż w ścianie

Aby zamontować szufelkę automatyczną w ścianie, możecie użyć puszki montażowej w wykutym w ścianie otworze. Należy wyprowadzić około 20 cm pionowej rury z posadzki w odległości 20-30 cm od ściany w planowanym miejscu zamontowania szufelki.

Jeśli chcesz zachować estetykę możesz zamontować maskownicę od danego modelu szufelki.

Obsługa szufelki automatycznej

Wystarczy włączyć szufelkę przyciskiem, zamieść śmieci pod otwór, a moc ssąca wciągnie zanieczyszczenia. Dla tych, którzy nie chcą nawet zamiatać, proponujemy specjalną ​kasetę Vroom z wężem zwijanym​ – zastąpi ona szufelkę kuchenną. Idealnie zbiera sypkie zanieczyszczenia, nawet z trudno dostępnych miejsc.

Natomiast w miejsce szufelki przedpokojowej proponujemy ​WallyFlex​. To rozciągliwy wąż o długości do 3,9 metra. Świetnie sprawdza się w roli podręcznego czyściciela zabrudzeń – w walce z brudem jest niezastąpiony.

I jak, było trudno? Oczywiście, że nie! A jeżeli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania, bardzo chętnie na nie odpowiemy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *